ARDAHAN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Eğitim Öğretim Durumlarına Yönelik Öğrenci Öğretmen Veli Görüşleri Anket Ön Çalışması (Ardahan Örneği)

Eğitim Öğretim Durumlarına Yönelik Öğrenci Öğretmen Veli Görüşleri Anket Ön Çalışması (Ardahan Örneği)

 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Ölçme ve Değerlendirme hizmetleri için her ilde birimler kurulmuştur. Bu bağlamda Ardahan Ölçme Değerlendirme Birimi tarafından Eğitim Öğretim Durumlarına Yönelik Öğrenci Öğretmen Veli Görüşleri Anket Ön Çalışması yapılmıştır. Çalışmanın amacı bulunduğu ortamdaki eğitim paydaşlarının eğitime bir bütün olarak katılım sağlayabilme derecelerini, paydaşların bireysel ve toplumsal algılılarını ortaya çıkarmaktır. Bu araştırmanın sadece Ardahan ilinde uygulanması, araştırmanın ön çalışma niteliği taşıması, bilgisayar odaklı anket uygulamasının yapılması sınırlılıkları giderilerek belirlenen konu başlıklarını yansıtan daha çok sorunun yer alacağı anketlerin hazırlanmasının eğitim durumlarının değerlendirilmesine katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Bu çalışmada öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik aynı konu başlıklarında yirmi dokuz soruluk üç anket hazırlanmıştır. Öğretmen, öğrenci ve velilerin aynı sorulara verdikleri cevaplar tablo ve grafikler üzerinde karşılaştırılarak eğitim faaliyetlerine yönelik görüşler arasındaki benzer ve farklılıklar ortaya konulmaya çalışılmıştır. Çalışmanın yapılmasına destek olan başta Ardahan Valimiz Sayın Mustafa Masatlı olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fikret Çerkezoğlu ve Şube Müdürümüz Sayın Hacı Halil Alıcı'ya teşekkür ederiz. Ayrıca çalışmanın geliştirilmesine katkı sağlayan öğretmenlerimiz Esra İpek Güzel, Ahmet Sait Aktem ve Şafak Işık'a, çalışmamıza katılan öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

İnönü Mahallesi Kongre Caddesi Konut Sokak No204 Merkez/ARDAHAN - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.