ARDAHAN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

İl Geneli Ortak Sınav Uygulaması 5 Nisan Salı Günü Yapıldı

Sene başı İl Zümre toplantı kararları ve Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin Görev Yetki ve Sorumluluklarına İlişkin Yönergesinin 7. maddesi gereği 6. sınıf düzeyinde Sosyal Bilgiler dersi ve 7. sınıf düzeyinde İngilizce dersi II. Dönem I. Yazılı sınavı il genelinde ortak olarak uygulanma kararı alındı. 
İl Geneli Ortak Sınav Uygulaması 5 Nisan Salı Günü Yapıldı

1. 

a)       Sınav sorularının hazırlanması için komisyonlar oluşturuldu.

b)      İl genelindeki okullarda ortak yazılı sınavlar yapmak amacıyla sınavla ilgili çalışma programı, öğrencilerin sınavda sorumlu oldukları kazanımlar ve yapılacak iş ve işlemleri içeren kılavuz hazırlandı ve okul idareleri ile paylaşıldı.

c)       Sınav komisyonları ile toplantılar yapıldı. Bu toplantılardan ilkinde yapılacak sınavın soru sayısı, türü ve niteliği kararlaştırıldı. Komisyondaki öğretmenlerimize soru yazarken dikkat edilmesi gereken önemli kurallar örnekler üzerinden açıklandı. İkinci toplantılarda ise komisyon üyelerinin yazdığı sorular arasında sınavda kullanılacak sorular belirlendi ve bu soruların tashihleri yapıldı.

 

d)      Belirlenen sorular kitapçık haline getirildi ve ÖDM Platformu üzerinden okul idareleri ile paylaşıldı. 05 Nisan tarhinde snav tüm okullarmıd uygulandı. Sınavlar merkezmizde değerlendirilerek sonuçlar duyuruldu.

 

İnönü Mahallesi Kongre Caddesi Konut Sokak No204 Merkez/ARDAHAN - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.