ARDAHAN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

GENEL MÜDÜRLER BÜLBÜL İLE GÜNER, ÖSYM BAŞKANI ERSOY'U ZİYARET ETTİ

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül ile Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner, ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'u ziyaret etti.
GENEL MÜDÜRLER BÜLBÜL İLE GÜNER, ÖSYM BAŞKANI ERSOY'U ZİYARET ETTİ

Genel Müdür Bülbül ile Güner, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'u makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Görüşmede, yeni dönemde kurumlar arasındaki iş birliği ve yapılacak çalışmalar üzerinde duruldu. 

Genel Müdür Kemal Bülbül, alan hakimiyeti yüksek soru yazarı öğretmenlerle çalıştıklarını kaydederek, sınav yapan iki kurumun koordineli hareket etmesinin önemine ve okul öğrenmelerinin ön plana alındığı bir yaklaşımın benimsendiğine işaret etti.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Güner de buluşmada, Genel Müdürlük bünyesinde yapılan çalışmalar ve sürece yapacakları katkıları dile getirdi.

ÖSYM Başkanı Ersoy da Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile yaptıkları görüşmelerde ders kitaplarının basılı nüshalarını talep ettiklerini, ayrıca müfredatı yakından takip ettiklerini belirtti.

Ersoy, Başkanlıkça TYT ve AYT sınavlarına yönelik soru hazırlarken ders kitaplarında yer alan konu, kazanım ve etkinlikleri göz önünde bulundurduklarını ve soru hazırlama çalışmalarında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde çalışan öğretmenler başta olmak üzere öğretmenlerin katkıda bulunabileceklerini de ifade etti.

İnönü Mahallesi Kongre Caddesi Konut Sokak No204 Merkez/ARDAHAN - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.